فیلتر بوش

فیلترهای سوخت رسانی

میزان لق بودن بین پلانجر و بارل در پمپ انژکتور دیزل ژنراتور خیلی کم و در حدود ۱/۱۰۰۰ میلی متر است. از فیلترهای سوخت رسانی به منظور جلوگیری از نفوذ ذرات شناور در سوخت منطقۀ فشاری پمپ وایجاد فرسایش وخرابی در آن استفاده می شود. ذرات شناور اگر حتی کوچک باشند می توانند دقّت عمل پلانجر وسوپاپ
فشار وسوزن انژکتور دیزل ژنراتور را کاهش دهند و باعث معایب زیر گردند :

احتراق ضعیف

افزایش مصرف سوخت

دود کردن موتور دیزل ژنراتور

شتاب گیری ضعیف موتور دیزل ژنراتور

کارکرد نامنظم موتور در حالت آرام

کاهش قدرت موتور

اگر سوخت به مدت طولانی در مخازن قرار گیرد و یا درموقع پر کردن سوخت در باک ذرات ناخالص وارد سوخت شوند در این زمان ناخالصی وارد سوخت می شود.

گاهی نیز ذرات زنگ دیواره ها وارد مدار سوخت رسانی می شوند ویا ممکن است از سوراخ تعادل هوا درون باک ذرات گرد و غبار به باک وارد شوند .
بجز ذرات ناخالص شناور در سوخت ، به سبب تغییرات درجۀ حرارت در سوخت وذرات آب موجود
در آن ، حالت تبخیر و تقطیر درون سوخت به وجود آمده ودر نتیجه آب موجود در آن جدا می شود و در این حالت بوسیلۀ جمع کننده هایی می توان آب موجود در سوخت را جمع آوری نمود. به همین دلیل در فیلتر
ها جمع کننده ی آب به کار می برند . اگر فیلتری مجهز به جمع کنندۀ آب نباشد آب موجود در
مدار در کف فیلتر جمع می شود و فقط در موقع سرویس دیزل ژنراتور می توان آن را تخلیه کرد.
روش های تصفیه سوخت

سوخت موتور های دیزل را بر حسب کار به سه روش فیلتر می کنند :

فیلترهای یک مرحله ای

فیلترهای چند مرحله ای

فیلترهای موازی

در هر کدام از این روش ها ممکن است فیلتر دارای جمع کننده آب باشد یا فاقد آن باشد.

فیلتر دو مرحله ای
ساختمان داخلی فیلتر

انواع فیلترهای سوخت رسانی

فیلتر ترکیبی

این فیلتر در دو مرحله ناخالصی های موجود در سوخت را می گیرد .در مرحلۀ اول بوسیلۀ قسمت پارچه ای یا کتانی ناخالصی های درشت تر را که بین ۷۵ تا ۸۰ %میباشد تصفیه می کند ودر مرحلۀ دوم بوسیلۀ قسمت سلولی یا صفحه ای خود بقیۀ ناخالصی های کوچکتر را تصفیه می کند . قسمت بیرونی یا پارچه ای به آسانی قابل سرویس بوده در حالیکه فیلتر صفحه ای ریز دانه باید در صورت کثیف شدن تعویض گردد.

قسمت های مختلف فیلتر

فیلتر نمدی با قاب مشبک فلزی:

قسمت تصفیه کننده اولیه این فیلترهم کتانی یا پارچه ای است. درون این فیلتر یک قاب استوانه ای مشبک به کار رفته که در درون آن نمد کرک دار بدون درز وجود دارد . این قسمت از فیلتر با هدف جذب ناخالصی های سوخت زراحی شده است . این فیلتر قابل تمیز کردن است ،به این منظور پس از باز کردن پیچ ومهره ی هواگیری میتوان در پوش فیلتر را باز کرده و قسمت فلزی ۵ را از بدنه خارج نمود

فیلتر با قاب مشبک

فیلتر دوبل بوش

این فیلتر ، ترکیبی از دوفیلتر قبلی است . فیلتر نمدی با قاب مشبک مورد استفاده نقش فیلتر اولیه وقابل تمیز کردن را دارد وعمل تصفیۀ دقیق تر را فیلتر ترکیبی پارچه ای وسلولی عهده دار است.

فیلتر بوش
  • فیلتر پارچه ای یا کتانی کارخانه ی C.A.V در داخل این فیلتر یک اسکلت فلزی مشبک با سوراخ های بسیار ریز پارچه ای وجود دارد – تمام قسمت های فیلتر قابل پیاده کردن وتمیز کردن می باشد .

  • در صورت نیاز به خرید و قیمت فیلتر روغن ،فیلتر آب،فیلتر سوخت(فیلتر گازوئیل) و فیلتر هوا دیزل ژنراتور با شماره تماس ذیل تماس حاصل فرمایید.
  • ۰۹۱۲۰۳۴۱۴۴۳


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *