انواع تعمیرات موتور دیزلی

خرید ژنراتور گازسوز یا دیزل ژنراتور؟

خرید ژنراتور (مولد برق) در صنایع مختلف در سالهای اخیر که قطعی برق در کشورمان رخ میدهد یکی از دغدغه های مشتریان می باشد لذا در این بخش بطور مختصر  خرید ژنراتورگازسوز یا دیزل ژنراتور را شرح میدهیم.

میزان استفاده از ژنراتور ها به دو بخش اضطراری (استفاده ژنراتور در صورت قطعی برق و یا یک ساعت در طول روز) و دائم کار تقسیم می شود.

زمانی که بخواهیم از مولد یا ژنراتور به صورت اضطراری استفاده کنیم بهتر است ازدیزل ژنراتور استفاده شود و در صورت استفاده دائم برای تولید توان الکتریکی ارزان از ژنراتور گاز سوز استفاده می شود. قیمت ژنراتور گاز سوز نسبت به دیزل ژنراتور (در برند های معتبر نظیر پرکینز و MTU ،CAT،MWM،GM،دوسان…) در حدود دو باربر می باشد و در این صورت در صورت استفاده به صورت اضطراری شخص خریدار دیزل ژنراتور را برای برق اضطراری انتخاب میکند. دیزل ژنراتور به دلیل استفاده از سوخت گازوئیل به راحتی میتوان ان را جا به جا نمود ولی در خصوص ژنراتور گازسوز به دلیل خط گاز و….جابه جایی سخت انجام میشود. قیمت ژنراتورگازسوز با افزایش توان کاهش میابد.

مزایا دیزل ژنراتور:

 1. افراد متخصص در تعمیر دیزل ژنراتور و قطعات فراوانتر می باشد.
 2. در زمان راه اندازی خصوصا در نواحی سرد سیر با استفاده از گرمکن دیزل ژنراتور سریع وارد مدار قرار می گیرند.
 3. پشتیبانی و خدمات بهتر نسبت به ژنراتور گازسوز به طور مثال در صورت خرابی دیزل ژنراتور تعداد افراد متخصص در این زمینه از متخصصین ژنراتور گاز سوز بسیار بیشتر می باشد.
 4. جابه جایی راحت نسبت به ژنراتور های گاز سوز و دسترس بودن گازوئیل در باک دیزل ژنراتور یا مخزن سوخت که این ویژگی سبب انتقال راحت دستگاه می شود.
 5. استهلاک کمتر نسبت به ژنراتور گازسوز

معایب دیزل ژنراتور:

 1. راندمان پایین و ابعاد بزرگ و سنگین بودن دیزل ژنراتور
 2. آلودگی بیشتر دیزل ژنراتور نسبت به ژنراتور گاز سوز
 3. آلودگی صوتی بیشتر دیزل ژنراتور نسبت به ژنراتور گاز سوز

مزایای ژنراتور گازسوز:

 1. راندمان بالا ژنراتور گاز سوز خصوصا در توان های بالا که می توان از سیستم CHP , CCHP (تولید همزمان برق و حرارت و سرمایش) استفاده کرد.
 2. آلودگی کمتر ژنراتورگاز سوز نسبت به دیزل ژنراتور
 3. عمر مفید و بالای ژنراتورهای گاز سوز
 4. هزینه سوخت پایین در ژنراتور گازسوز ( درحال حاضر به ازای هر متر مکعب ۱۵۰ تومان ) و عدم نیاز به افزودن مواد افزاینده جهت افزایش اوکتان سوخت
 5. صدای کمتر ژنراتور گازسوز نسبت به دیزل ژنراتور در توان های برابر
 6. احتراق یک نواخت سوخت ژنراتور گاز سوز و استهلاک و ساییدگی کمتر قطعات متحرک
 7. استفاده از فشار گاز شهری در سوخت ژنراتور گازسوز
 8. مدت زمان پایین برای بار دهی فول بار در ژنراتور گازسوز
 9. شرایط نگهداری تمیز در ژنراتور گازسوز به دلیل نوع سوخت نسبت به دیزل ژنراتور که از سوخت گازوئیل استفاده می کند.

معایب ژنراتور گاز سوز:

 1. هزینه اولیه بیشتر ژنراتور گاز سوز نسبت به دیزل ژنراتور (تقریبا دو برابر)
 2. هزینه بالا تعمیر و نگهداری ژنراتور گاز سوز نسبت به دیزل ژنراتور و کم بودن متخصصین تعمیر موتور گاز سوز نسبت به موتور دیزل
 3. سخت بودن جا به جایی ژنراتور گاز سوز خصوصا در توان های بالا ژنراتور گاز سوز به دلیل تجهیزاتی از قبیل لوله کشی گاز و لوله کشی آب رادیاتور دارد.
خرید ژنراتور گازسوز یا دیزل ژنراتور؟

موارد استفاده از دیزل ژنراتور در مصارف مختلف:

دیزل ژنراتور ها به طور کلی در موارد اضطراری و در زمان قطعی برق استفاده می شود برای مثل در بیمارستان ها و دیتا سنترها و … استفاده می شود و در کشور ایران برای مصارف دائم کار توجیح اقتصادی ندارد. (به دلیل قیمت بالای گازوئیل و مصرف و استهلاک بالای گازوئیل در دیزل ژنراتور)

موارد استفاده ژنراتور گاز سوز در مصارف مختلف:

ژنراتور گاز سوز به طور کلی در مصارف دائم کار نظیر نیروگاه های تولید پراکنده و در جاهایی که برق موجود نباشد و همچنین ژنراتور گازسوز در تامین برق دستگاه های ماینر (بیت کوین) استفاده می شود.

 

تامین برق دستگاه ماینینگ (کدام یک بهتر است ؟ ژتراتور گاز سوز یا دیزل ژنراتور)

تامین برق دستگاه های ماینینگ در صورت اینکه از شبکه برق استفاده نکنیم با استفاده از ژنراتورهای گازسوز برای تغذیه برق دستگاه ماینینگ میسر می باشد.

اولویت بندی تامین برق دستگاه بیت کوین از لحاظ هزینه و دائم کار بودن:

۱– ژنراتور گاز سوز (مولد گازسوز):

ژنراتور گاز سوز به دلیل سوخت ارزان گاز (متر مکعب ۱۵۰ توان) و دایم کار بودن این دستگاه ها بیشتر از دیزل ژنراتور توجیه پذیر می باشد. و برای مثال یک دستگاه ژنراتور گازسوز (مولدگازسوز) ۱۰۰kva مصرف سوخت فول بار آن در حدود ۳۰ متر مکعب در ساعت یعنی هزینه سوخت آن در ماه ۲۱هزار متر مکعب (۳٫۵ میلیون تومان) می باشد.(به جز لوازم مصرفی همچون روغن موتور ،فیلتر ، و شمع گاز سوز و… )

۲- دیزل ژنراتور ( ژنراتور دیزلی)

دیزل ژنراتور ها به دلیل قیمت بالای سوخت دیزل در بازار آزاد و سخت بودن تامین آن و خاصیت اضطراری آن کمتر برای دستگاه های ماینر استفاده شده و توجیه اقتصادی ندارند و برای مثال یک دستگاه ۱۰۰kva مصرف سوخت آن در ساعت در حدود ۲۰لیتر در حالت دایم کار می باشد و در ماه در حدود ۱۴هزار لیتر(۱۴میلیون تومان) مصرف سوخت دارد(به جز لوازم مصرفی همچون روغن موتور ، فیلتر و….)

سایلنت نمودن ژنراتور گازسوز و دیزل ژنراتور:

ژنراتور گاز سوز و دیزل ژنراتور خصوصا در توان های بالا دارای صدا ناهنجاری هستند که برای سایلنت نمودن ژنراتور گازسوز و دیزل ژنراتور با استفاده از کاور ضد صدا (کانوپی سایلنت) و سایلنسر اگزوز دوجداره و سایر راهکارها که با اعزام کارشناسان شرکت نیرو مولد آسیا جهت مشاوره میسر است ، استفاده نمود.

#ژنراتور گازسوز پرکینز#ژنراتور گازسوز mtu#ژنراتور گازسوز دویتس#ژنراتور گازسوز کاترپیلار#ژنراتور گازسوز اسکانیا#ژنراتور گازسوز مان#ژنراتور گاز سوز اویکو

جهت خرید ژنراتور گاز سوز و یا دیزل ژنراتور در توان های مختلف و اعلام قیمت با شرکت نیرو مولد آسیا و با شماره تماس ۲۴ ساعته ذیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۰۸۳۸۲۸۸۷

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *