راهنمایی خرید دیزل ژنراتور در ۴ بخش

خرید دیزل ژنراتور با توجه به محل به کار گیری دیزل ژنراتور در چهار بخش دیزل ژنراتور کاترپیلار (آمریکایی،) دیزل ژنراتور پرکینز ، دیزل ژنراتور ولوو ، دیزل ژنراتور پرکینز (اروپایی) ، دیزل ژنراتور لوول ، دیزل ژنراتور استریم (چینی)و دیزل ژنراتور موتورسازان تبریز ، دیزل ژنراتور بنز ایدم (ایرانی) در این بخش مورد بررسی قرار میگیرد.

دیزل ژنراتور ساخت آمریکا:

دیزل ژنراتور کاترپیلار:

کمپانی مطرح و قدر دیزل ژنراتورکاترپیلار بهترین برند دیزل ژنراتور در جهان می باشد.  دیزل ژنراتور کاترپیلار دربازه ۱۰۰KVA  تا ۷۱۵۰KVA (توان در حات اضطراری ) تولید می شود. این دیزل ژنراتور ها به دلیل  کیفیت تکنولوژی ساخت بالایی که دارند در مصارف دایم کار و در معادن وصنایع پتروشیمی (نواحی حساس ) به کار برده می شود. قیمت این دیزل ژنراتورها بسیار بالا و تامین قطعات آن در ایران به دلیل تحریم ها به سختی پیدا می شود. ولی در ساعات کارکرد بالا نیاز به تعمیر اساسی دارد. این دیزل ژنراتور در مراکز ساختمانی و دیتا سنترها و…به دلیل هزینه های بالا کمتر استفاده می شود.

دیزل ژنراتور کاترپیلار

دیزل ژنراتور ساخت اروپا:

  1. دیزل ژنراتور (کامینز استمفورد ):

دیزل ژنراتور کامینز(کومنز) در کشورهای امریکا ،انگلستان ، چین و هند و… ساخته می شود و از نظر استقامت و کارایی  بیشتر با ژنراتور استمفورد انگلستان کوپل می شود. دیزل ژنراتور کامینز دارای قیمت نسبتا بالا و کارایی خوب دارد ولی تامین قطعات و سرویس و نگهداری آن برای دیزل با مشکل کمبود مواجه است. دیزل ژنراتورکامینز در مکان های اضطراری حساس همچون بیمارستان و معادن و پروژه های پتروشیمی و…مورد استفاده قرار می گیرد.

دیزل ژنراتور کامینز
  • دیزل ژنراتور(پرکینز استمفورد و پرکینز مکالته ،  پرکینز لینز و پرکینز لوری سومر):                               
  • دیزل ژنراتور پرکینزساخت کشور انگلستان می باشد. این برند به دلیل کیفیتی که دارد توسط کمپانی بزرگ کترپیلار در فوریه سال ۱۹۹۸ خریداری شده است.این برند قیمتی همانند دیزل ژنراتور کامینز را داراست و مانند دیزل ژنراتور کامینز مشکل کمبود قطعات را داراست ولی از نظر کیفیت و دایم کار بودن آن مناسب کار های حساس همچون بیمارستان و معادن و … می باشد. و در ساختمان سازی برای برق اضطراری در زمانی که شخص خریدار توجهی به قیمت بالا دیزل ژنراتور پرکینز نداشته باشد استفاده می کنند.
دیزل ژنراتور پرکینز
  • دیزل ژنراتور (ولوو استمفورد ،ولوومکالته، ولوو لینز و ولوو لوری سومر):

دیزل ژنراتور ولوو ساخت کشور سوئد و آلمان می باشد و رنج تولیدی این شرکت از ۱۰۰KVA تا ۷۰۰KVA می باشد. اکثر افراد به دلیل آشنایی این برند در حمل و نقل تمایل به خرید دستگاه ولوو را دارند ولی این دیزل نسبت به کامینز و پرکینز در موارد دائم کار و نواحی سرسخت چون معادن و … کمتر استفاده می شود. این دیزل ژنراتور مناسب کارهای اضطراری و ساختمانی و… می باشد. این برند در ایران مشکلی بابت تامین قطعات نداشته و این خود مزیت بزرگی نسبت به سایر برندهای اروپایی می باشد. قیمت این دیزل ژنراتور تقریبا در محدوده دیزل ژنراتور کامینز و پرکینز می باشد.

دیزل ژنراتور ولوو

 دیزل ژنراتور ساخت چین:

  1. دیزل ژنراتور (فاو استمفورد پاور چین):

دیزل ژنراتور فاو faw ساخت کشور چین می باشد و از رنج۲۵KVA تا ۵۰۰KVA ساخته می شود. دیزل ژنراتور فاو استمفورد پاور چین بالاترین کیفیت را در بین دیزل ژنراتورهای چینی را دارا می باشد. این دیزل ژنراتور ها از نظر کیفیت در مقابل با برند های اروپایی کیفیت پایینتر و و در مقابل برند ایرانی کیفیت بالاتر را داراست. و از نظر قیمت کمی گرانتر از سایر دیزل ژنراتورهای چینی میباشد. این دیزل ژنراتور مناسب کارهای اضطرای و ساختمانی می باشد و در تامین قطعات و تعمیر نگهداری آن شخص خریدار به مشکل بر نخواد خورد.

دیزل ژنراتور فاو

دیزل ژنراتور (لوول استمفورد پاور چین):

دیزل ژنراتور لوول (lovol)در ابتدا زیر نظر کمپانی پرکینز انگلستان ساخته می شد. ولی در سالهای اخیر این شرکت به دلیل کیفت پایین تر تولیدات خود از کمپانی پرکینز جداشده و مستقل کار می کند. این برند در بازار ایران فعالیت زیادی داشته و رنج تولیدی این شرکت از ۳۰KVA تا ۲۰۰KVA می باشد. دیزل ژنراتور لوول (lovol)برای کارهای دائم کار مناسب نیست و در کارهای اضطرای و سبک (ساختمانی و…) در زمان قطعی برق مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت مناسب دیزل ژنراتور لوول (lovol) سبب خرید افراد و استفاده در پروژه ها می شود.

دیزل ژنراتور لوول

دیزل ژنراتور های ساخت ایران:

  1. دیزل  ژنراتور ایدم یا بنز تبریز (ایدم مکالته ،ایدم استمفورد پاور):

شرکت ایدم تبریز در سال ۱۳۵۰  با سرمایه مشارکت کشور ایران و  آلمان در در تبریز ساخته شد. رنج تولیدی دیزل ژنراتور این شرکت ۳۰KVA تا ۴۰۰KVA می باشد. کیفیت و تامین قطعات دیزل ژنراتور ایدم کمی ضعیف تر از دیزل ژنراتور ساخت چین می باشد. قیمت آن تقریبا همانند دیزل ژنراتور چینی می باشد. این دیزل در موارد اضطرای پاسخگو توان الکتریکی را می باشد.

دیزل ژنراتور بنز ایدم تبریز
  • دیزل ژنراتور موتورسازان تبریز(موتورسازان تبریز استمفورد پاور چین):

رنج تولیدی دیزل ژنراتور شرکت موتورسازان تبریز از۲۲KVA تا ۱۳۵KVA می باشد. این موتور  ساختار پرکینز های سال های گذشته را داراست و از نظر کیفیت در حد ایدم تبریز و قیمت مناسب را دارا می باشد. و از نظر تامین قطعات مشکلی را ندارد و ماسب کارهای اضطراری می باشد.

دیزل ژنراتور موتورسازان تبریز

درصورت خرید دیزل ژنراتور و اطلاع از قیمت دیزل ژنراتور با مدیریت فروش شرکت نیروومولد آسیا و با شماره تماس ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۰۳۴۱۴۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *