بیت کوین چیست ؟

در سال ۲۰۰۸، درست کمی پس از بحران اقتصادی بزرگ آن زمان، یک مفهوم جدید از پول و دارایی به نام بیت کوین (Bitcoin) ارائه شد که به عقیده بسیاری از اقتصاددانان می‌تواند آینده اقتصاد جهان را متحول کند و یا حداقل شروع کننده این جریان باشد.بیت کوین(نام لاتین:Bitcoin؛نماد:BTC)، یک پول یا ارز دیجیتالی است که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می شود. شبکه این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز و کاربر به کاربر است. هیچ‌کس مالک شبکه بیت‌کوین نیست و مانند ایمیل، این کاربران بیت‌کوین هستند که آن را کنترل می‌کنند. کاربردهای بیت‌کوین در هیچ‌کدام از دیگر سیستم‌های پرداخت دیگر یافتنی نیست.

استخراج بیت کوین :

همانطور که میدانید بیت کوین یک ارز دیجیتال می باشد که یکی از روش های به صرفه در بدست آرودن بیت کوین استخراج آن می باشد در گذشته که معادلات بیت کوین از سادگی بیشتری برخوردار بود با CPU های خانگی نیز استخراج بیت کوین امکان پذیر بود اما با گسترش و پیچیده شدن معادلات بیت کوین امروزه برای استخراج سود اور بیت کوین باید از تراشه های ای‌سیک(ASIC) استفاده شود .استخراج بیت کوین می تواند بسیار سودآور باشد به شرطی که برق ارزان و سخت افزار مناسب این کار را داشته باشید. به خاطر داشته باشید که استخراج بیت کوین رقابتی است. کشور چین به دلیل برق ارزان تر غالب استخراج بیت کوین جهان را در اختیار دارد.

معرفی چند نمونه از دستگاه های بیت کوین :

ماینر بیت کوین

شرکت بیت مین (Bitmain) معروف‌ترین و بزرگترین شرکت سازنده دستگاه‌های استخراج برای عموم است. دستگاه‌های استخراج این شرکت تحت عنوان Antminer در بازارهای جهانی به وفور یافت می‌گردند. با این حال به تازگی شرکت‌های زیادی برای رقابت با بیت مین دستگاه‌های استخراج خود را به بازار عرضه می‌کنند.

معرفی ماینر Bitmain Antminer S9 جهت آشنایی :

این دستگاه با قدرت هش ۱۴.۰ TH/s یکی از قدرتمندترین و پرکاربردترین دستگاه های ASIC بیت کوین است. در اواخر سال ۲۰۱۶ شرکت bitmain رسما از ماینر جدید خود رونمایی کرد. این دستگاه دارای قدرت هش ۱۴ تراهش و مصرف انرژی ۱۳۷۵ وات است. اگر یک حساب سر انگشتی داشته باشیم این ماینر حدود ۷ آمپر مصرف برق خواهد داشت .

احداث صفر تا صد یک فارم استخراج توسط شرکن نیرو مولد آسیا :

ژنراتور گاز سوز

یکی از مهم ترین موارد در زمینه استخراج بحث تامین برق میباشد که مسلما دستیابی به برق با آمپر بالا و ارزان یک ضرورت می باشد .نیرو مولد آسیا قابلیت ارائه مولد های گاز سوز ۳۰۰ آمپر سه فاز جهت ماینر با قابلیت عرضه در تعداد بالا را دارا می باشد. همانظور که میدانیم این مولد ها در مصرف تکفاز معادل ۹۰۰ امپر خروجی برق خواهند داشت که اگر مصرف میانگین هر ماینر را ۸ امپر در نظر بگیریم با هر ژنراتور گاز سوز تعداد ۱۱۰ عدد دستگاه ماینر میتوانیم راه اندازی نماییم.مولد هایی که در اختیار شرکت نیرو مولد آسیا می باشد دارای ۳۵ متر مکعب در ساعت مصرف گاز می باشد و توانایی کار دائم را دارا می باشد.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷ تماس حاصل فرمایید .

 

مطالب مرتبط: