همانطور که میدانید پروسه نصب و راه اندازی یک پروسه کاملا تخصصی می باشد که می بایست توسط افراد متخصص به همراه تجهیزات مناسب صورت گیرد.

در موتور های گاز سوز هرچه توان موتور بالا تر رود تجهیزات جانبی موتور و سیستم کنترل بیشتر و پیچیده تر شده در نتیجه پروسه نصب به زمان و تبحر بیشتری نیاز خواهد داشت .

در نصب و راه اندازی موتور های گاز سوز باید مراحل مختلفی رو طی کرد که مرحله اول با تست و بازدید از لوله های ورودی و خروجی آب ,سیستم گاز رسانی از ابتدا تا ورودی موتور ,بازدید از فیلتر های هوا ,روغن ,فیلتر کابین آغاز می شود .در مرحله دوم پس از بازدید و بررسی سیستم پایپینگ گاز و آب و همچنین فیلتر ها و تعویض فیلتر ها در صورت لزوم نیاز است که سطح روغن بررسی و در صورت نبود روغن در موتور روغن تا حد مشخص شده گیج داخل موتور ریخته شود .بعد از بررسی روغن و آب رادیاتور نوبت به تست و بررسی کابل های فرمان و قدرت میرسد که کار از بررسی و طبیق سیستم کنترل با دیاگرام و نقشه وایرینگ سیستم کنترل شروع و با آچار کشی اتصالات سیستم قدرت پایان می پذیرد.

پس از بررسی سیستم کنترل می بایست وضعیت باطری ,تسمه دینام ,کوپلینگ ژنراتور,سنسورها مورد بررسی قرار گیرد.

در نهایت پس از بررسی بخش های مختلف موتور از لحاظ صحت و سلامت برق سیستم کنترل یا برد کنترل برد متصل شده و نوبت به برنامه ریزی برد کنترل میرسد که این بخش نیز از بخش های تخصصی می باشد و تنظیمات اشتباه این بخش خسارت های سنگینی رو ممکن است ایجاد کند.

در نهایت پس از تنظیم صحیح سیستم کنترل یا به عبارتی برد کنترل ژنراتور و بررسی سیستم استارت شروع به استارت موتور میکنیم که در این مرحله ممکن است موتور دوری بالاتر یا پایین تر از ۱۵۰۰ دور داشته باشد که این مرحله نیز نیاز به تنظیمات تخصصی دارد و در صورتی که موتور بدون ECU باشد باید این تنظیمات بر روی گاونر انجام شود و در صورتی که موتور دارای ECU با شد باید توسط دستکاه مخصوص تنظیمات داخل ECU انجام شود که این مرحله نیز حتما باید توسط کارشناس و متخصص این کار صورت گیرد .

در نهایت پس از این که تنظیمات سیستم کنترل سرعت نیز به خوبی انجام شد و موتور در حالت پایدار قرار گرفت می بایست پارامتر های کارکرد موتور مورد مانیتورینگ قرار گیرد تا نحوه عملکرد بخش های مختلف موتور مشخص شود .

در صورتی که نیاز به خدمات نصب و راه اندازی توسط شرکت نیرو مولد آسیا دارید لطفا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .

۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷ ، ۰۹۱۰۵۵۶۳۷۸۱

مطالب مرتبط: