تعمیردیـــزل ژنراتور ۵

در این قسمت به بررسی چند نوع مشکل ایجاد شده در تعمیر دیزل ژنراتور و روش های بررسی نمودن آن ها می پردازیم.

از جمله مشکلاتی که در دیزل ژنراتور ایجاد می شود خروج دود آبی رنگ از اگزوز دیزل ژنراتور است. این مشکل می تواند به علت موارد زیر باشد.

از جمله معمول ترین دلایل ایجاد دود آبی رنگ روغن سوزی در موتور دیزل ژنراتور است که در این صورت می بایست رینگ های مربوط به پیستون را تعویض نماییم و وضعیت موتور را بررسی کنیم و در صورت نیاز آن را تعمیر نماییم.

ممکن است مقدار روغن موتور دیزل ژنراتور بسیار زیاد باشد در این صورت می بایست میزان روغن موجود در کارتر را بررسی نموده و در صورت نیاز حجم روغن موتور را کم کنید.

اگر دود حاصل از موتور دیزل سفید رنگ بود ناشی از دلایل زیر است:

ممکن است انژکتورهای موتور دیزل دارای نقص باشند که در این صورت می بایست سریعا آن ها را کنترل نمود و در صورت نیازبه تعویض آن ها را با انژکتورهای جدید تعویض نمود. ممکن است در این حالت موتور دارای فشار تراکمی کمی باشد که در این صورت باید این فشار را کنترل نمود.

اگر دود حاصل ازموتور دیزل ژنراتور خاکستری رنگ باشد ممکن است به علت دلایل زیر باشد :

ممکن است باری که موتور تحمل می کند بیش از مقدار باری باشد که در دیتاشیت مربوط به موتور به عنوان بار نامی آورده شده است که در این صورت باید میزان بار موتور تا حد بار نامی کاهش یابد.

ممکن است منافذ مربوط به انژکتور موتور دیزل ژنراتور تمیز نباشند که در این صورت باید دوده های آن ها را برطرف نمود

از جمله مشکلات بعدی سنکرون نبودن و صحیح کار نکردن موتور است که این مشکل می تواند ناشی از چندین دلیل باشد که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم.

ممکن است زمان تزریق سوخت به موتور مناسب نباشد که در این صورت می بایست لق بودن بیش از حد coupling را کنترل نمود و در صورت زیاد بودن لقی آن را برطرف نمود.

ممکن است سوپاپ های مربوط به پمپ اولیه موتور دیزل ژنراتور دارای نقص باشند که در این صورت می بایست نقص مربوط به آن ها را برطرف نمود و از صحت عملکرد آن ها اطمینان حاصل نمود.

ممکن است محور اصلی رگولاتور درست حرکت نکند که در این صورت باید نقص آن را با مواد روان کننده مانند نفت یا روغن برطرف نمود. اگر این محور دارای لقی بیش از حد نرمال بود نیز می بایست آن را تنظیم نمود.

ممکن است موتور دیزل در دورهای کم منظم کار نکند که در این صورت می بایست آن را بررسی نمود و در صورت نیاز تعداد دور موتور را در شرایط آرام تنظیم نمود.

از جمله مشکلاتی که ممکن است در دیزل ژنراتور ایجاد شود این است که موتور در سرعت های بالا قابل کنترل نیست وسرعت آن بسیار زیاد است. این مشکل می تواند ناشی از عوامل زیر باشد :

در این صورت می بایست رگولاتور آن را کنترل نمود و در صورت تنظیم نبودن آن را تنظیم نمود.

همچنین ممکن است میله های آن تنظیم نباشند که در این صورت می بایست آن ها را مورد بررسی قرار داد و در صورت تنظیم نبودن آن ها را تنظیم نمود.

جهت تعمیر اساسی و اورهال دیزل ژنراتور خود در صورت نیاز به بازدید و تعمیر آن با کارشناسان شرکت نیرو مولد آسیا و با شماره تماس ذیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۳۴۱۴۴۳

۰۹۱۰۵۵۶۳۷۸۱

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *