ژنراتور گاز سوز(مولد گازسوز)

ژنراتور گاز سوز(مولد گازسوز):

ژنراتور گاز سوز (مولد گاز سوز) به سه بخش تقسیم بندی می شود :

 1. مولد هایی که از پایه (base) گازسوز( مولد پایه گاز سوز ) می باشند:

موتور ژنراتور گاز سوز دارای مشخصاتی متناسب سوخت گاز دارای حجم سیلندر ، جنس آلیاژ سیلندر ، پیستون و… براساس سوخت گاز تولید میشوند.  در مولدهای گاز سوز سوخت توسط میکسر با هوا مخلوط شده و توسط شمع عمل جرقه زنی اتفاق می افتد. مولد های گاز سوز بیشتر در موارد دائم کار همچون نیروگاه ها (تولید پراکنده DG) مورد استفاده قرار میگیرند. توجیه اقتصادی ژنراتور گاز سوز به دلیل سوخت ارزانتر نسبت به گازوئیل و بنزین می باشد. هزینه اولیه (قیمت ژنراتور گاز سوز) تقریبا دو برابر دیزل ژنراتور می باشد. ژنراتور گاز سوز (پایه گازسوز) دارای طول عمر به مراتب بیشتری نسبت به دیزل ژنراتور می باشد. برای بازده ای بیشتر ژنراتور گازسوز سیستم( Combined heat and power) تولید همزمان برق و حرارت و(CCHP(Combined cold and hot power)  تولید همزمان برق  و حرارت وسرمایش در موارد نیاز در ساختمان ها (بیمارستان و مراکز تجاری و…) مورد استفاده قرار می گیرند.

موتور گاز سوز

۲٫ موتور دیزل ژنراتور هایی که از طریق کیت گاز سوز به ژنراتور گاز سوز تبدیل شده اند:

   موتور های دیزل به دلیل اینکه آلیاژ سیلندر و پیستون و حجم سیلندر و … بر مبنای سوخت دیزل طراحی شده است اگر بخواهیم با استفاده از کیت گاز سوز ، دیزل ژنراتور را تبدیل به ژنراتور گاز سوز نماییم به دلیل این که سوخت گاز از دما و فشار و احتراق بیشتری نسبت به گازوئیل تولید می نماید در طول مدت کار این ژنراتور گاز سوز شده ، شرایط نرمال و استاندارد را نخواهد داشت و تعمیرات آن ( اورهال ژنراتور گاز سوز شده ) سریعتر به وقوع می پیوندد. هزینه کیت گاز سوز شده به دلیل تخصصی بودن این کار نسبتا بالاست ( به دلیل تعویض پاشش سوخت سوزن انژکتورو…).تبدیل دیزل ژنراتور به ژنراتور گاز سوز از طریق نصب کیت گاز سوز بر روی دیزل ژنراتور خصوصا در موارد استفاده اضطراری ، مقرون به صرفه نبوده مگر در مواردی که شخص در محل تولید برق دسترسی به سوخت گازوئیل نداشته باشد و دائم بخواهد از ژنراتور استفاده کند.

کیت گازسوز

۳٫ ژنراتور دوگانه سوز:

ژنراتور دوگانه سوز سوخت مصرفی آن با گاز و گازوئیل می باشد. گاز طبیعی به عنوان سوخت اصلی در نظر گرفته شده و گازوئیل برای اشتعال مخلوط گاز/هوا در داخل سیلندر (بخشی از گازوئیل که در پایان مرحله تراکم تزریق میشود ، که برای حفظ عمل اصلی دیزل است) استفاده می شود. با استفاده از روش دوگانه سوز نمودن دیزل ژنراتور از گاز به عنوان سوخت اصلی و سوخت دیزل ، به عنوان سوخت احتراق ، خنک کننده و روان ساز استفاده می شود که در این حالت می توان به مقدار قابل توجهی کاهش هزینه های سوخت برای تولید برق نیروگاه دیزلی ، کاهش آلودگی، بالا بردن عمر دیزل ، کاهش قطعات یدکی و کاهش زمان سرویس و تعمیر نگهداری دوره ای ، بدون آنکه تغییری در قدرت دیزل ژنراتور و ساختار کلی آن حاصل شود دست یافت. ژنراتور دوگانه سوز عمداتا در کشور چین تولید شده است. کمپانی های بزرگی چون ولوو و پرکینز و کامینز در حال حاضر به دلیل توجیح مسائل فنی ژنراتوردوگانه گاز سوز را تولید و وارد بازار نکرده اند. از این رو ژنراتور های دوگانه سوز موجود در بازار چینی هستند و کیفیت فنی قابل ملاحظه ای ندارند ولی می توان از این ژنراتورهای دوگانه سوز در موارد اضطراری که کمتر استارت و روشن میشود ، استفاده نمود.

ژنراتور دوگانه سوز

ژنراتور گاز سوز در موارد دائم کار همچون نیروگاه های تولید پراکنده و نیروگاه تولید برق و برای مثال در محل هایی که شبکه برق موجود نباشد و یا برای دستگاه های ماینر تولید بیت کوین از ژنراتور گازسوز دائم کار با توجه به توجیه اقتصادی نسبت به دیزل ژنراتور استفاده می شود.

در مورد بحث صدای ژنراتور گازسوز صدای تولید شده نسبت به دیزل ژنراتور کمی کمتر میباشد و لذا جهت کاهش بشتر ژنراتور گاز سوز می توان از کاور بی صدا و سایلنسر اگزوز دوجداره و راهکارهای دیگر استفاده شود.

معرفی برند های ژنراتور های گازسوز :

ژنراتور گازسوز MWM (ام وی ام)

شرکت MWM با قدمت ۱۵۰ ساله در شهر مانهایم کشور المان در زمینه تولید ژنراتور گازسوز تاسیس گردیده است. این کمپانی در زمینه درآمد تولید ژنراتور گازسوز در سال ۲۰۰۹ به دلیل کیفیت بالای تولید رتبه سوم را در دنیا کسب نمود. و یکی از اهداف مهم این شرکت در راستای پیروی و حفظ محیط زیست می باشد (تولید همزمان برق و حرارت بری بازدهی بیشتر و خسارت کمتر به محیط زیست).

در حال حاضر رنج تولیدی ژنراتور گازسوز شرکت   MWM از ۴۰۰ تا ۱۰۳۰۰ کیلو وات و به شرح ذیل میباشد:

ژنراتور گازسوز MWM مدل TCG3016 شامل سه بخش و با توان ذیل

 • ژنراتور گازسوز TCG3016/8CYL  با توان ۴۰۰KW فرکانس ۵۰HZ
 • ژنراتور گازسوز TCG3016/12CYL  با توان ۶۰۰KW  فرکانس ۵۰HZ
 • ژنراتور گازسوز TCG3016/16CYL  با توان ۱۰۰۰KW فرکانس ۵۰HZ

ژنراتور گازسوز MWM مدل TCG2020 شامل سه بخش و با توان ذیل

 • ژنراتور گازسوز TCG2020/12CYL  با توان ۱۲۰۰KW فرکانس ۵۰HZ
 • ژنراتور گازسوز TCG2020/16CYL  با توان ۱۵۶۰KW  فرکانس ۵۰HZ
 • ژنراتور گازسوز TCG2020/20CYL  با توان ۲۰۰۰KW فرکانس ۵۰HZ

ژنراتور گازسوز MWM مدل TCG3020 شامل سه بخش و با توان ذیل

 • ژنراتور گازسوز TCG3016/20CYL  با توان ۲۳۰۰KW فرکانس ۵۰HZ

ژنراتور گازسوز MWM مدل TCG2032 شامل سه بخش و با توان ذیل

 • ژنراتور گازسوز TCG2032/12CYL  با توان ۳۳۳۳KW  فرکانس ۵۰HZ
 • ژنراتور گازسوز TCG2032/16CYL  با توان ۴۵۰۰KW فرکانس ۵۰HZ

ژنراتور گازسوز MWM مدل TCG3042 شامل سه بخش و با توان ذیل

 • ژنراتور گازسوز TCG3042/2CYL  با توان ۱۰۳۰۰KW فرکانس ۵۰HZ

جهت اطلاعات بیشتر در خصوص ژنراتور گازسوز MWM به لینک ذیل مراجه نمایید:

لینک سایت ژنراتور گاز سوز MWM یا ام وی ام

جهت خرید و استعلام قیمت ژنراتور های گازسوز (مولد گازسوز) در رنج های مختلف و تعمیر و اورهال ژنراتور گاز سوز و تامین قطعات یدکی ژنراتور گاز سوز با شماره تلفن ذیل  شرکت نیرو مولد آسیا تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۳۴۱۴۴۳

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *