شارژر باطری دیزل ژنراتور شارژر باتری ژنراتور نمایندگی فروش

در دیزل ژنراتورهای اضطراری یکی از نکات مهم این است که دیزل زنراتور در هر زمان آمادگی استارت و تولید توان الکتریکی را داشته باشد لذا شارژر باطری دیزل ژنراتور سبب آماده کردن باطری برای تامین ولتاژ استارت دیزل ژنراتور می شود و یا به عبارت دیگر باطری دیزل ژنراتور نخوابد.  عملکرد آن به گونه ای طراحی شده است که منجر به شارژ کامل باطری خواهد شد و از محافظت عدم شارژ بیش از حد و یا جوش وردن اسید در باطری های اسیدی جلوگیری می کند.

در شارژر باطری دیزل ژنراتور ولتاژ شارژر نگهداری و شارژ باطری ها می بایست بر اساس دمای محیط کارکرد باطری تنظیم گردد. بالا بودن ولتاژ نگهداری باطری سبب تسریع در خوردگی شبکه ها و در نتسجه کاهش طول عمر باطری می گردد. و پایین بودن ولتاژ باطری نیز باعث می گردد باطری به خوی شارژ نگردد و سولفات سرب بر روی صفهات باقی مانده و عمر باطری کاهش یابد لذا استفاده از شارژر باطری دیزل ژنراتور استاندار در طول عمر باطری تاثیر گذار خواهد بود.

شارژر باطری ژنراتور به صورت دائم به ژنراتور متصل می شود تا باطری در همه شرایط آماده به کار و ولتاژ (۱۲و۲۴ ولت)استارت را محیا سازد.

در دیزل ژنراتور در توان های رنج پایین که ولتاژ استارت ۱۲ ولت می باشد از باطری ۱۲ ولت و جریان۷۵ تا ۹۰ (آمپر ساعت AH)استفاده می شود که در این حالت از ولتاژ شارژر باطری دیزل زنراتور را روی ۱۳ ولت تنظیم می کنند تا باطری شارژ شود.

در دیزل ژنراتور با توان در رنج بالا که استارت آن ۲۴ ولت است از باطری ۲۴ ولت (یا دو باطری ۱۲ ولت به صورت سری) وجریانی در حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ (آمپر ساعت AH) استفاده می شود که در این حالت از ولتاژ شارژر باطری را روی ۲۵ الی ۲۶ ولت تنظیم می کنند تا باطری شارژ شود.

شارژر باطری دیزل ژنراتورها هم برای باطری های اسیدی و هم برای باطری های اتمی قابل استفاده هستند .

نکته ای که باید به آن دقت کنیم در باطری های اسیدی باید در صورت کن بودن اب آن ، آب مقطر به آن اضافه شود در صورتی که در باطری نوع اتمی نیاز به سرویس و نگهداری ندارند.

برند های مطرح در ساخت شارژر باطری دیزل ژنراتور به ترتیب بر مبنا کیفیت  به شرح ذیل می باشد:

 

  • شارژر باطری دیپ سی ساخت انگلستان (DEEPSEA)
شارژر باطری دیپسی دیزل ژنراتور
  • شارژر باطری کامپ ساخت جمهوری چک (COMAP)
شارژر باطری کامپ دیزل ژنراتور
  • شارژر باطری دیتاکام ساخت ترکیه (DATAKOM)
شارژر باطری دیتاکام دیزل ژنراتور

جهت اطلاع از قیمت شارژر باطری دیزل ژنراتور با کارشناس شرکت نیرو مولد آسیا با شماره تماس ۲۴ ساعته ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷ و ۰۹۱۰۵۵۶۳۷۸۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *