رادیاتور دیزل ژنراتور(رادیاتور ژنراتور گازسوز)

شرکت نیرو مولد آسیا با اتکا به دانش و تجربه کارشناسان خود در ساخت و تعمیرانواع رادیاتور دیزل ژنراتور (رادیاتور ژنراتور گازسوز) و آماده همکاری با شرکت ها و ارگان های مختلف می باشد لذا جهت ساخت یا تعمیر انواع رادیاتور دیزل ژنراتور (رادیاتور ژنراتور گازسوز) با کارشناسان شرکت نیرو مولد آسیا  و با شماره  ذیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۰۵۵۶۳۷۸۱

رادیاتور دیزل ژنراتور ورادیاتور ژنراتور گازسوز از نمونه تجهیزات صنعتی هستند که وظیفه انتقال حرارت و خنک کردن سیال را بعده دارند. مانند رادیاتور آب و رادیاتور هوا و رادیاتور روغن مورد استفاده در دیزل ژنراتور ها و رادیاتور ژنراتور گازسوز و موتور های دیزلی و سایر تجهیزات صنعتی و ماشین آلات صنعتی.

خنک کاری موتور دیزل با اسنفاده از رادیاتور(مبدل حرارتی) در موتور دیزلی آب خنک صورت می پذیرد. اساس کار رادیاتور دیزل ژنراتور به این صورت است که با گردش آب درون موتور دیزل (از مجاری و دیواره های سیلندر) حرارت موتور دیزل  را گرفته و این آب گرم وارد سلول های مجرای رادیاتور دیزل پمپ شده و در اثر گردش در سلول های رادیاتور و بوسیله فن که باد را با سرعت به دیواره های رادیاتور دیزل ژنراتور برخورد نموده ، گرمای آب کاهش یافته و آب خنک شده مجدادا وارد موتور دیزل شده ( چرخه عبور آب تکرار شده ) و خنک کاری موتور انجام می شود.

رادیاتور دیزل ژنراتور وژنراتور گاز سوز در توان های بالا به دلیل بزرگ بودن ابعاد رادیاتور و این که بر روی شاسی نصب آن سخت است در خارج از اتاقک دیزل ژنراتور یا زنراتور گازسوز و با لوله کشی ، نصب میگردد. و اینکه فن مولد های بزگ به دلیل اینکه نیاز به هوای بیشتری دارند راداتور و فن در فضای آزاد نصب میگردد. نمونه ای از رادیاتور دیزل زنراتور نصب شده در خارج از اتاقک را در شکل زیر مشاهده می کنید.

نصب رادیاتور دیزل زنراتور خارج از اتاقک

ساختمان رادیاتور دیزل ژنراتور:

رادیاتور دیزل ژنراتور به عنوان ناقل آب دیزل ژنراتور از جنس مس یا المنیوم ساخته می شود. در رادیاتور المینیومی گاهی اوقات المینیوم با سرب ترکیب شده و استفاده می گردد. از لحاظ حرارت مس توانایی انتقال حرارتی بیشتری را دار می باشد و بیشترین بازده را دارا و زنگ زدگی همچون المینیوم ندارد و از لحاظ قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور با جنس مس مقرون به صرفه نیست و از جنس المینیوم استفاده می شود. رادیاتور های المینیومی به دلیل عمر بالا و عدم زنگ زدگی در صنعت دیزل ژنراتور استفاده می شود. در ساخت رادیاتور تعداد تعداد سلول می تواند ۱ و ۲ و ۳ و۴ و ۵ سلول باشد. رادیاتور ژنراتور بیشتر به صورت سه و چار سلول ساخته میشود که هر چه تعداد سلول رادیاتور افزایش یابد خنک کنندگی دیزل ژنراتور سریعتر انجام میشود.

 

ابعاد رادیاتور دیزل ژنراتور:

ابعاد رادیاتور دیزل ژنراتور به دلیل ساکن بودن دیزل ژنراتور، برای خنک کنندگی بیشتر در ابعاد بزرگتری نسبت به خودرو ساخته می شود و در نتیجه به دلیل استفاده آلومینیوم و مواد بیشتر هزینه آن نسبت به رادیاتور کامیون و وسایل نقلیه بیشتر می باشد.

مشخصات مایع خنک کننده رادیاتور دیزل ژنراتور:

کیفیت مایع خنک کننده رادیاتور دیزل ژنراتور تاثیر به سزایی در بازدهی و عمر و کارکرد دیزل ژنراتور دارد لذا در صورت امکان باید آب مقطر آب خالص در رادیاتور باید استفاده شود. خاص بودن آب رادیاتور دیزل ژنراتور سبب جلوگیری از روسوب در رادیاتور و سالم ماندن سلول های رادیاتور می شود و نیاز به تعمیر رادیاتور دیزل ژنراتور نباشد. آب رادیاتور هر شش ماه یک بار باید تعویض گردد.

در نقاط سرد سیر هم باید ضد یخ استاندارد مورد تایید رادیاتور دیزل ژنراتور استفاده شود و کیفیت آن باید هر سال چک شود و در صورت نیاز تعویض گردد. در محیط گرمسیر نسبت آب رادیاتور دیزل ژنراتور به ضد یخ ۶۰ به ۴۰ و در نقاط نرمال ۵۰ به ۵۰ درصد و در نقاط سرد سیر این نسبت به ۴۰ به ۶۰ درصد تغیییر میکند. ضد یخ دیزل ژنراتور علاوه بر جلوگیری یخ زدگی در برابر خوردگی رادیاتور دیزل ژنراتور هم توصیه می شود و نیز نقطه جوش مایع رادیاتور دیزل ژنراتور را افزایش می دهد. میزان فشار آب در سلول های مسی رادیاتور دیزل ژنراتور نباید بیشتر از ۱٫۵ بار شود.

چگونگی حرکت و گردش آب رادیاتور در موتور دیزل:

آب رادیاتور دیزل ژنراتور از پایین ترموستات حرکت و وارد واتر پمپ شده و پس از پمپاژ به طرف کولر روغن حرکت می کند و مقداری از حرارت روغن را به خود میگیرد.

سپس بعد از کولر روغن ، وارد منیفولد شده و یا مجرای اصلی مایع خنک کننده (آب رادیاتور) در سیلندر می گردد و از مجرای اصلی و از طریق کانال ها وارد سرسیلندر می گردد.

سپس آب رادیاتور دیزل ژنراتور از مجرای اصلی ، به سمت سیلندر حرکت کرده و حرارت بدنه اصلی سر سیلندر را جذب خود کرده و پس از آن به طرف بوش های سیلندر حرکت میکند.

آب رادیاتور از سرسیلندر وارد محوطه اطراف بوش های سیلندر شده و پس از خنک کاری و جذب حرارت آنها از طریق مجرای خروجی به طرف ترموستات دیزل حرکت می کند.

نحوه گردش آب رادیاتور در موتور دیزل ژنراتور

نکته۱: درزمان نصب دیزل ژنراتور در مکان مسقف باید دقت شود که فاصله رادیاتور تا مجرای خروجی کمتر از ۱۵ سانتی متر قرار بگیرد و بنابراین بهتر است فاصله رادیاتور و مجرای خروجی، ۱۵ سانتیمتر باشد.

نکته۲:ابعاد دریچه خروجی هوا باید ۱٫۵ برابر ابعاد رادیاتور دیزل ژنراتور باشد. که در این حالت عملکرد خنک کنندگی رادیاتور دیزل ژنراتور مطلوب می گردد و بهتر است در دریچه خروجی هوا تور نصب گردد.

رادیاتور دیزل ژنراتور پرکینز:

رادیاتور دیزل ژنراتور پرکینز

رادیاتور دیزل ژنراتور کامینز:

رادیاتور دیزل ژنراتور کامینز

رادیاتور دیزل ژنراتور ولوو:

رادیاتور دیزل ژنراتور ولوو

رادیاتور دیزل ژنراتور دویتس:

رادیاتور دیزل ژنراتور دویتس

رادیاتور دیزل ژنراتور MTU:

رادیاتور دیزل ژنراتور دویتس

 

#رادیاتور دیزل ژنراتور پرکینز#رادیاتور دیزل ژنراتور ولوو#رادیاتور دیزل ژنراتور کامینز# قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور پرکینز#قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور ولوو#قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور کامینز#رادیاتور دیزل ژنراتور لوول#قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور لوول#رادیاتور دیزل ژنراتور کاترپیلار#قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور کاترپیلار

در صورت نیاز به انواع رادیاتور ، قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور و تعمیرات آن با کارشناس شرکت نیرو مولد آسیا و با شماره تماس ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۲۳۶۸۹۰۵

۰۹۰۱۳۳۳۸۶۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *