رادیاتور دیزل ژنراتور

رادیاتور موتورهای دیزلی احتراق داخلی(دیزل ژنراتور) از نمونه تجهیزات صنعتی هستند که وظیفه انتقال حرارت و خنک کردن سیال را بعده دارند. مانند رادیاتور آب و رادیاتور هوا و رادیاتور روغن مورد استفاده در دیزل ژنراتور ها و موتور های دیزلی و سایر تجهیزات صنعتی و ماشین آلات صنعتی.

خنک کاری موتور دیزل با اسنفاده از رادیاتور(مبدل حرارتی) در موتور دیزلی آب خنک صورت می پذیرد. اساس کار رادیاتور دیزل ژنراتور به این صورت است که با گردش آب درون موتور دیزل (از مجاری و دیواره های سیلندر) حرارت موتور دیزل  را گرفته و این آب گرم وارد سلول های مجرای رادیاتور دیزل پمپ شده و در اثر گردش در سلول های رادیاتور و بوسیله فن که باد را با سرعت به دیواره های رادیاتور دیزل ژنراتور برخورد نموده ، گرمای آب کاهش یافته و آب خنک شده مجدادا وارد موتور دیزل شده ( چرخه عبور آب تکرار شده ) و خنک کاری موتور انجام می شود.

ساختمان رادیاتور دیزل ژنراتور:

رادیاتور دیزل زنراتور به عنوان ناقل آب دیزل ژنراتور از جنس مس یا المنیوم ساخته می شود. در رادیاتور المینیومی گاهی اوقات المینیوم با سرب ترکیب شده و استفاده می گردد. از لحاظ حرارت مس توانایی انتقال حرارتی بیشتری را دار می باشد و بیشترین بازده را دارا و زنگ زدگی همچون المینیوم ندارد و از لحاظ قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور با جنس مس مقرون به صرفه نیست و از جنس المینیوم استفاده می شود. رادیاتور های المینیومی به دلیل عمر بالا و عدم زنگ زدگی در صنعت دیزل ژنراتور استفاده می شود.

ابعاد رادیاتور دیزل ژنراتور:

ابعاد رادیاتور دیزل ژنراتور به دلیل ساکن بودن دیزل ژنراتور، برای خنک کنندگی بیشتر در ابعاد بزرگتری نسبت به خودرو ساخته می شود و در نتیجه به دلیل استفاده آلومینیوم و مواد بیشتر هزینه آن نسبت به رادیاتور کامیون و وسایل نقلیه بیشتر می باشد.

مشخصات مایع خنک کننده رادیاتور دیزل ژنراتور:

کیفیت مایع خنک کننده رادیاتور دیزل ژنراتور تاثیر به سزایی در بازدهی و عمر و کارکرد دیزل ژنراتور دارد لذا در صورت امکان باید آب مقطر آب خالص در رادیاتور باید استفاده شود. خاص بودن آب رادیاتور دیزل ژنراتور سبب جلوگیری از روسوب در رادیاتور و سالم ماندن سلول های رادیاتور می شود و نیاز به تعمیر رادیاتور دیزل ژنراتور نباشد. آب رادیاتور هر شش ماه یک بار باید تعویض گردد.

در نقاط سرد سیر هم باید ضد یخ استاندارد مورد تایید رادیاتور دیزل ژنراتور استفاده شود و کیفیت آن باید هر سال چک شود و در صورت نیاز تعویض گردد. در محیط گرمسیر نسبت آب رادیاتور دیزل ژنراتور به ضد یخ ۶۰ به ۴۰ و در نقاط نرمال ۵۰ به ۵۰ درصد و در نقاط سرد سیر این نسبت به ۴۰ به ۶۰ درصد تغیییر میکند. ضد یخ دیزل ژنراتور علاوه بر جلوگیری یخ زدگی در برابر خوردگی رادیاتور دیزل ژنراتور هم توصیه می شود و نیز نقطه جوش مایع رادیاتور دیزل ژنراتور را افزایش می دهد.

نحوه گردش آب رادیاتور در موتور دیزل:

آب رادیاتور دیزل ژنراتور از پایین ترموستات وارد واتر پمپ شده و پس از پمپ شدن به طرف کولر روغن حرکت می کند و مقداری از حرارت روغن را جذب خود می کند.

آب رادیاتور بعد از کولر روغن وارد منیفولد و یا مجرای اصلی مایع خنک کننده (آب رادیاتور) در سیلندر می گردد و از مجرای اصلی و از طریق کانال ها وارد سرسیلندر می گردد.

سپس آب رادیاتور دیزل ژنراتور از مجرای اصلی ، در سیلندر گردش کرده و حرارت بدنه اصلی سر سیلندر را جذب خود کرده و پس از آن به طرف بوش های سیلندر حرکت میکند.

آب رادیاتور از سرسیلندر وارد محوطه اطراف بوس های سیلندر شده و پس از خنک کاری و جذب حرارت آنها از طریق مجرای خروجی به طرف ترموستات دیزل حرکت می کند.

رادیاتور دیزل ژنراتور پرکینز:

رادیاتور دیزل ژنراتور پرکینز

رادیاتور دیزل ژنراتور کامینز

رادیاتور دیزل ژنراتور کامینز

رادیاتور دیزل ژنراتور ولوو

رادیاتور دیزل ژنراتور ولوو

رادیاتور دیزل ژنراتور دویتس

رادیاتور دیزل ژنراتور دویتس

رادیاتور دیزل ژنراتور MTU

رادیاتور دیزل ژنراتور دویتس

#رادیاتور دیزل ژنراتور پرکینز#رادیاتور دیزل ژنراتور ولوو#رادیاتور دیزل ژنراتور کامینز# قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور پرکینز#قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور ولوو#قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور کامینز#رادیاتور دیزل ژنراتور لوول#قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور لوول#رادیاتور دیزل ژنراتور کاترپیلار#قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور کاترپیلار

در صورت نیاز به انواع رادیاتور و قیمت رادیاتور دیزل ژنراتور با کارشناس شرکت نیرو مولد آسیا با شماره تماس ۲۴ ساعته ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۰۳۴۱۴۴۳

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *