انواع تعمیرات موتور دیزلی

خرید ژنراتور گازسوز یا دیزل ژنراتور؟


خرید ژنراتور (مولد برق) در صنایع مختلف در سالهای اخیر که قطعی برق در کشورمان رخ میدهد یکی از دغدغه های مشتریان می باشد لذا در این بخش بطور مختصر  خرید ژنراتورگازسوز یا دیزل ژنراتور را شرح میدهیم.

میزان استفاده از ژنراتور ها به دو بخش اضطراری (استفاده ژنراتور در صورت قطعی برق و یا یک ساعت در طول روز) و دائم کار تقسیم می شود.

زمانی که بخواهیم از مولد یا ژنراتور به صورت اضطراری استفاده کنیم بهتر است ازدیزل ژنراتور استفاده شود و در صورت استفاده دائم برای تولید توان الکتریکی ارزان از ژنراتور گاز سوز استفاده می شود. قیمت ژنراتور گاز سوز نسبت به دیزل ژنراتور (در برند های معتبر نظیر پرکینز و MTU ،CAT،MWM،GM…) در حدود دو باربر می باشد و در این صورت در صورت استفاده به صورت اضطراری شخص خریدار دیزل ژنراتور را برای برق اضطراری انتخاب میکند. دیزل ژنراتور به دلیل استفاده از سوخت گازوئیل به راحتی میتوان ان را جا به جا نمود ولی در خصوص ژنراتور گازسوز به دلیل خط گاز و….جابه جایی سخت انجام میشود. قیمت ژنراتورگازسوز با افزایش توان کاهش میابد.

مزایا دیزل ژنراتور:

 1. سوخت ارزان و قابل دسترس بودن
 2. استهلاک کمتر نسبت به ژنراتور گازسوز
 3. در زمان راه اندازی خصوصا در نواحی سرد سیر با استفاده از گرمکن دیزل ژنراتور سریع وارد مدار قرار می گیرند.
 4. پشتیبانی و خدمات بهتر نسبت به ژنراتور گازسوز به طور مثال در صورت خرابی دیزل ژنراتور تعداد افراد متخصص در این زمینه از متخصصین ژنراتور گاز سوز بسیار بیشتر می باشد.
 5. جابه جایی راحت نسبت به ژنراتور های گاز سوز و دسترس بودن گازوئیل در باک دیزل ژنراتور یا مخزن سوخت که این ویژگی سبب انتقال راحت دستگاه می شود.

معایب دیزل ژنراتور:

 1. راندمان پایین و ابعاد بزرگ و سنگین بودن دیزل ژنراتور
 2. آلودگی بیشتر دیزل ژنراتور نسبت به ژنراتور گاز سوز
 3. آلودگی صوتی بیشتر دیزل ژنراتور نسبت به ژنراتور گاز سوز

مزایای ژنراتور گازسوز:

 1. راندمان بالا ژنراتور گاز سوز خصوصا در توان های بالا که می توان از سیستم CHP , CCHP (تولید همزمان برق و حرارت و سرمایش) استفاده کرد.
 2. آلودگی کمتر ژنراتورگاز سوز نسبت به دیزل ژنراتور
 3. عمر مفید و بالای ژنراتورهای گاز سوز

معایب ژنراتور گاز سوز:

 1. هزینه اولیه بیشتر ژنراتور گاز سوز نسبت به دیزل ژنراتور (تقریبا دو برابر)
 2. هزینه بالا تعمیر و نگهداری ژنراتور گاز سوز نسبت به دیزل ژنراتور و کم بودن متخصصین تعمیر موتور گاز سوز نسبت به موتور دیزل
 3. در مواقع سرما و افت فشار گاز ، استارت ژنراتور گاز سوز با مشکل مواجه می شود.
خرید ژنراتور گازسوز یا دیزل ژنراتور؟

جهت خرید ژنراتور گاز سوز و یا دیزل ژنراتور در توان های مختلف و اعلام قیمت با شرکت نیرو مولد پارس و با شماره تماس ۲۴ ساعته ذیل تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۰۳۴۱۴۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *