بررسی مختصر دیزل ژنراتورها

دیزل ژنراتور کاترپیلار:

 از یک موتور دیزلی کوپل شده با ژنراتور به همراه مدار فرمان ساخت امریکا تشکیل شده است. این برند بهترین عملکرد را در بین دیزل ژنراتورها داشته و در بازار ایران مورد استفاده قرار میگیرد. ولی به دلیل قیمت بالا و مشکل تامین قطعات در صنایع ما کمتر مورد استفاده و خرید قرار میگیرد.رنج این دیزل ها از ۵kw تا ۱۶mw ساخته میشود. این دیزل ژنراتور به دلیل مقاوم و محکم بودن در صنایع چون معدن و…مورد استفاده قرار می گیرد.

دیزل ژنراتور کامینز:

شرکت کامینز با بیش از ۸۰ سال قدمت در تولید دیزل ژنراتور فعالیت دارد. این شرکت دیزل ژنراتور در کشورهایی نظیر امریکا ،انگلستان ، برزیل ،هندوستان ، سنگاپورو چین تولید می نماید. در بازار این این شرکت نسبت به برند کاترپیلار و پرکینز فعالیت بیشتری داشته و در تولیدات سری جدید به دلیل تحریم ها مشکلات تامین قطعات همچنان پا برجاست.   

دیزل کامینز در رنج هایی به دلیل اینکه در هند و چین تولید می شود در اذهان عمومی (اشخاص غیرفنی) خوشایند به نظر نمی رسد ولی این کمپانی یکی از بهترین تولید کننده دیزل ژنراتور می باشد و تنها مشکل آن تامین قطعات مخصوصا در تولیدات اخیر به دلیل اعمال تحریم ها می باشد. رنج تولیدی این شرکت از توان۸kva تا  3325kva  درحالت اضطراری می باشد که این گستردگی رنج نشان دهنده کارایی و فعالیت بالا شرکت کامینز در صنعت دیزل نشان می دهد.

دیزل ژنراتور پرکینز انگلستان:

دیزل پرکینز انگستان در سال ۱۹۳۲ تاسیس گردید. این کمپانی به دلیل کیفتی که در محصولاتش دارد توسط کمپانی کاترپیلار در سال ۱۹۹۸ خریداری شده و زیرمجموعه کمپانی کاترپیلار می باشد. در بعضی از رنج های کاترپیلار به طور مثال مدل۱۵۰۶ عینا موتور پرکینز بر روی پکیج دیزل ژنراتور کاترپیلار سوار شده است.این دیزل با ژنراتورهای استمفورد ،مکالته،لوری سومر… کوپل می شود و رنج تولیدی این شرکت وسیع از ۵٫۶kva تا ۲۵۰۰kva می باشد. و در بازار ایران این برند فعالیت و مشتریان قابل توجهی دارد و این شرکت همانند شرکت کامینز ، تامین قطعات آن با مشکل و قیمت بالا مواج هست.

دیزل ژنراتور ولوو:

کمپانی  مطرح ولوو در زمینه موتور دیزل ژنراتور در رنج های ۱۰۰kva تا ۷۰۰kva فعالیت دارد.این موتور دیزل ها در کشورهای سوئد و آلمان تولید شده است. و اکثر خریداران در زمان خرید برند ولوو به دلیل ذهنیتی که در خودرو و کامیون و اتوبوس دارند این تصمیم را میگیرند. برند ولوو برای مصاف خانگی و در مواردی که به موتور فشار وارد  نشود و به صورت اضطراری وارد مدار شود مورد استفاده قرار می گیرد.تامین قطعات دیزل ولوو در این نسبت به سایر دیزل ها با مشکل مواجه نیست و این مزیت سبب شده اشخاص بیشتر تمایل به خرید دیزل ژنراتور ولوو شوند. و محدودیت در بازه توان سبب ششده که در بازه های توان بالا ، نتوان از این دیزل استفاده کرد یا برای تامین توان مورد نظر چند دستگاه دیزل ژنراتور را با یکدیگر سنکرون کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *