همانطور که میدانیم برد های کنترل سرعت یا گاورنر با تنظیم سوخت که در موتور های دیزل گازوییل و در موتور های گاز سوز ,گاز شهری یا مخلوط گاز و هوا می باشد سرعت و یا به عبارتی دور موتور را کنترل میکنند .

در بازار برد های کنترل سرعت با برند های مختلفی موجود می باشد که پرکاربرد ترین و پر مصرف ترین برد های کنترل سرعت برد GAC 5500 می باشد .برد های کنترل سرعت دارای دو قطعه جانبی نیز می باشند که مجموعا سیستم گاونر یا سیستم کنترل سرعت را تشکیل میدهند که عبارت اند از سنسور دور یا Magnetic picup و محرک سوخت یا اکچویتور ,سنسور دور بر روی دنده های فلایویل قرار میگیرد و وظیفه آن شمارش دنده های فلایویل و ارسال آن به صورت پالس به برد کنترل سرعت می باشد تا برد کنترل سرعت بتواند از روی تعداد پالس بر ثانیه دور موتور را تشخیص دهد .

GAC اکچویتر

وظیفه اکچویتر یا محرک سوخت نیز کنترل سوخت بر اساس فرمان برد می باشد که دارای دو نوع می باشد نوع بیرون پمپی یا اهرمی و نوع درونی که البته در موتور های گاز سوز به صورت شیر پروانه ای می باشد که به تروتل بادی (TROTTEL BODY) شناخته می شود .

برد های کنترل سرعت یا گاورنر ESD GAC 5500 دارای سیستم های :

۱- کنترل سرعت از راه دور توسط پتانسیومتر

۲-دارای حالت کارکرد بی باری IDLE MODE و کارکرد عادی زیر بار

۳-امکان متصل کردن یا سنکرون کرن برد ها بایگدیگر

۴-امکان تنظیم میزان سوخت استارت اولیه ,شتاب گیری ,و پارامتر های پایداری

قابل ذکر است در صورتی که تجربه تنظیم برد های کنترل سرعت یا گاورنر و همچنین نصب آن ها را ندارید از متخصص این کار کمک بگیرید زیرا تنظیمات و نصب اشتباه باعث از دور خارج شدن موتور و آسیب به موتور خواهد شد .

در صورت نیاز به خرید برد کنترل سرعت لطفا با کارشناسان فروش نیرو مولد آسیا تماس حاصل فرمایید .

۰۹۱۰۵۵۶۳۷۸۱  ,۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷

 

 

مطالب مرتبط: