ژنراتور گاز سوز

معمولا در بحث های نصب و راه اندازی مولد های برق همانطور که میدانیم نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور ها بسیار سریع تر و کم هزینه و به مراتب آسان تر از نصب و راه اندازی ژنراتورگاز سوز می باشد .

مولد یا ژنراتور های گاز سوز که در توان های بالا به کار گرفته میشوند نیاز به یک خط گاز ثابت دارند که در نتیجه نیاز به لوله کشی گاز تا محل نصب ژنراتور گازسوز هسستن .همچنین ژنراتور های گاز سوز به دلیل اینکه گرمای بیشتری تولید میکنند معمولا دارای رادیاتور های جدا از موتور می باشند که بر اساس شرایط در سقف مکان نصب یا در فاصله کمی دور تر از موتور نصب می شوند ,جدا بودن رادیاتور از موتور مسلما نیاز به لوله کشی آب از موتور تا محل رادیاتور خواهد بود .

همچنین درنصب و راه اندازی ژنراتور گاز سوز همانند موتور های دیزل باید از تابلوی ژنراتور تا محل مصرف کابل کشی براساس محاسبات استاندارد انجام شود .

اما پس از لوله کشی گاز , آب , کابل کشی واستقرار ژنراتور گازسوز در محل تازه مرحله راه اندازی ژنراتور گازسوز شروع خواهد شد ,همانند موتور های دیزلی ابتدا باید ضد یخ به اندازه کافی وارد سیستم کولینگ یا خنک کن شود و هواگیری انجام شود در صورتی که آب از بالاترین نقطه وارد سیستم شود به طور خودکار هوا از قسمت بالای سیستم خارج خواهد شد .همچنین به اندازه ای که در کاتالوگ یا دفترچه موتور مشخص شده باید روغن با شماره مناسب در داخل موتور ریخته شود.

سپس همانطور که میدانیم در ژنراتورگازسوز گاز سوز یک واحد یه نام IGNITION BOX ( سیستم جرقه زن)وجود دارد که وظیفه کنترل زمان جرقه و ترتیب جرقه را خواهد داشت و یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های موتور گاز سوز می باشد این بخش باید بر اساس زاویه اعلامی شرکت تنظیم و چک شودو در صورتی که در زاویه نامناسبی تنظیم شود سبب ترکیدگی پیستون و حتی در برخی موارد باعث آسیب به میلنگ و سوپاپ ها خواهد شد .

همچنین در نصب و راه اندازی موتور ژنراتور گاز سوز خط گازی وجود دارد که میزان و حجم گاز را در موتور مشخص میکند که تنظیم این بخش هم از بخش های حساس موتور می باشد . در صورتی که نسبت گاز به درستی تنظیم نشود باعث آب شدگی سر پیستون ,بالا رفتن دمای موتور خواهد شد .

بعد از تنظیم خط گاز ,سیستم جرقه مرحله تنظیم حفاظت های موتور شروع خواهد شد .

معمولا ژنراتور های گازسوز توان بالا یا دارای سیستم حفاظتی و کنترلی خاص خود هستند یعنی دارای کامپیوتر شخصی شرکت سازنده موتور هستند یا دارای برد های جنرال موجود در بازار جهت حفاظت و مانیتورینگ هستند . قبل از استارت می بایست تمام پارمتر های حفاظتی و کنترلی بررسی و در صورت نیاز تنظیم مجدد شود و پس از پایان بررسی نهایی از تمام بخش ها نوبت به استارت موتور خواهد رسید .

جهت نصب ، راه اندازی ، تعمیرات و تامین قطعات ژنراتور گاز سوز با کارشناسان شرکت نیرو مولد آسیا و با شماره تماس ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷

 

مطالب مرتبط: