انواع کاربری ژنراتور ها

انواع کاربری های ژنراتور

در این پست قصد داریم انواع کاربرد دیزل ژنراتور یا ژنراتور های گاز سوز را به شما معرفی کنیم  ,ژنراتور ها بسته به مدت زمان  مصرف و نوع مصرفی که دارند به چهار دسته ۱- امرجنسی ۲- دائم کار ۳-سنکرون با شبکه ۴- پشتیبان   تقسیم می شوند .

ژنراتور امرجنسی یا اضطراری(Emergency) :

این نوع از ژنراتور ها در مواقع قطع برق اصلی به صورت دستی یا اتوماتیک (بسته به نوع تابلو کنترل) وارد مدار میشوند و با برقرار شدن برق اصلی از مدار خارج می شوند .

ژنراتور دائم کار(Prime) :

این نوع ژنراتور ها عموما در مواقعی که نیاز به تغذیه یک مجتمع یا تاسیسات در مواقعی که به برق شبکه دسترسی ندارند یا بنا بر توجیحات اقتصادی مورد استفاده قرار میگیرند این ژنراتور ها باید بتواند کل بار مصرفی را به صورت دائم کار تولید نمایند .در نتیحه دارای کنترلر های بیشتری بر روی پارامتر های اساسی موتور همچون دما و فشار می باشد .

۳- ژنراتور سنکرون با شبکه

این نوع از ژنراتور ها توسط برد سنکرون با شیکه سراسری سنکرون شده و جهت تولید برق در شبکه مورد استفاده قرار میگیرند که مسلما توانایی دائم کاری را نیز دارا می باشند . این ژنراتور ها معمولا گاز سوز می باشند.

۴-ژنراتور های پشتیبان:

این نوع ژنراتور ها به عنوان پشتبان یک ژنراتور دیگر در جاهایی که اصلا نباید قطعی وجود داشته باشد مورد استفاده قرار میگیرند و در صورتی که ژنراتور اول به مشکل بر بخورد ژنراتور دوم تا تعمیر ژنراتور اول وارد مدار  می شود .

حال بسته به نوع ژنراتور تابلو های مناسب با کارکرد هر دیزل روی آن بایستی قرار گیرد که به مرور توضیح خواهد شد .

بر اساس نوع کاربرد دو نوع توان برای ژنراتور ها تعریف می شود .

  1. توان امرجنسی  یا استندبای (stand by)

این توان حداکثر توانی است که ژنراتور برای یک زمان کوتاه  میتواند تامین نماید قابل ذکر است که این توان قابلیت اضافه بار را ندارد .

۲-توان دائم یا (prime)

این توان توانی است که میتواند به صورت دائم مورد استفاده قرار گیرد البته باید به این نکته توجه کرد که برای مصارف با سایعت کاری بالا یا دائم کار باید ۷۰-۸۰ درصد این توان را مورد استفاده قرار داد .

در صورت نیاز به خرید ژنراتور برق اضطراری یا ژنراتور برق دائم کار با شماره تماس مستقیم کارشناس نیرو مولد آسیا و با شماره تلفن ذیل تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۲۰۳۴۱۴۴۳

1 دیدگاه در “انواع کاربری های ژنراتور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *